Online press centar – sve informacije na jednom mestu
Lideri najvećih svetskih ekonomija koje proizvode 90% bruto domaćeg proizvoda (eng. GDP) i ostvaruju 80% ukupne svetske trgovine, te predstavnici svetskih finansijskih institucija upravo prisustvuju završnici Samita G 20 u Londonu.
Nakon prilično retoričkog i pomalo scenskog novembarskog samita u Vašingtonu, očekivanja svetske javnosti od sastanka u Londonu su ogromna.
U međuvremenu evropska i svetska ekonomija osetile su silinu krize i njenu dubinu, a nazire se i njena sasvim izvesna osobina – cikličnost, koja u svojim fazama pogađa doslovno sve slojeve ekonomije čitavog sveta.
Samit će se kretati u okvirima tri ključne teme:
- Osiguravanje globalnog ekonomskog oporavka (rast i radna mesta)
- Sistemsko ojačavanje finansijskog sistema (na globalnom nivou)
- Usaglašavanje principa, prioriteta i procesa za reformu međunarodnih finansijskih institucija.
Domaćin je premijer Velike Britanije, Gordon Braun, a sam Samit je fokusiran na događanja 02. aprila.
Samo kratko o organizaciji Samita i pre svega transparentnosti na internetu svih aktivnosti u vezi sa ovim događajem za primer… jer, videli smo, imamo i mi svoje samite i konferencije, nije loše da se zna koliko Event od značaja za širu javnost može biti dostupan još i uz mogućnost interakcije.
Organizacija samita koštala je oko 19 miliona funti. Okupila je najuticajnije političke i ekonomske lidere sveta u Londonu. Brifinzima za novinare i centralnoj konferenciji za novinare prisustvuje preko 150 svetskih redakcija. Kako je interesovanje za ovaj događaj na izuzetno visokom nivou još u januaru je premijer Velike Britanije najavio lansiranje sajta London Summit koji će sublimirati sve relevantne informacije za sve zainteresovane strane uz dvadesetčetvoročasovno ažuriranje podataka.
Pazite sad: pregledno, jasno, sa svim detaljima o Samitu i dosadašnjim aktivnostima… o troškovima organizacije, učesnicima, akreditovanim medijima… zaista sve na jednom mestu.
Poseta sajta po alexa.com u kulminaciji je ovih dana, ali se prati visoko interesovanje za ovaj multimedijalni online press i info centar od prvog dana njegovog postojanja.
U delu najčešće postavljana pitanja (FAQ) nalaze se odgovori na gotovo sve što vas može interesovati, ali zaista na gotovo sve. Onda medija centar sa poslednjim informacijama, video i foto datotekama, detaljnim programom, do sada objavljenim člancima, kontaktima, kao i stranica o web brand menadžmentu.
Sve što me je interesovalo u vezi sa konferencijom (a što ipak nije tema ovog posta) dobijala sam redovno prateći određene segmente putem RSS-a (i to news rss, video rss, photo rss, delicious i twitter rss).
Nema nepoznanica; poznato je da se radi o događaju najvišeg značaja na globalnom nivou i pored preko 60 miliona rezultat pretrage jedno mesto sasvim pristojno sublimira sve.
Same tehničke karaktersitike, arhitektura sajta i eventualno tehničke zamerke ni najmanje ne bih mogla da pomenem jer mi to nije bliska oblast, ali iz ugla korisnika (a taj je ugao takoreći najznačajniji) osećam se sasvim uvaženom i dobro obaveštenom.
Za kraj jedan kuriozitet, među 13 zemalja na svetu iz kojih je došao najveći broj poseta na sajt London Summit nalazi se i Srbija (jedina zemlja iz regiona) sa preko 28.000 poseta.
Info o učinku i rezultatima, tj. zaključci sa ovog događaja tema su nekih drugih blogova i medija… ja ću smao dodati da sam prilično obesrabrena najnovijim pokazateljima po kojima će u EU do kraja 2009. bez posla ostati još blizu 5 miliona ljudi. Znate i sami gde smo tu mi :(
D Dj
p.s. moja onako laička razmišljanja napisana već odavno na temu svetske ekonomske krize su u sledeća 3 posta: I, II i III.
koliko samo ljudi para puknu na obezbeđene ovakvih samita pa to nije normalno…a tek koliko potroše da im udovolje na sve potrebe…mislim da su gori od svih ovih muzičkih zvezda!!!